Roosendaler (58) opgepakt voor witwassen crimineel vermogen
Vanmorgen is met toestemming van de officier van justitie in een woning in Roosendaal een 58-jarige Roosendaler aangehouden die verdacht wordt van het witwassen van crimineel vermogen. Er werd in drie woningen gezocht naar bewijs van witwassen en naar vermogensbestanddelen waarop beslag kan worden gelegd. Er is bij een van de zoekingen een contant geldbedrag van enkele tienduizenden euro’s euro aangetroffen en in beslag genomen. Ook is beslag gelegd op een bankrekening met daarop een geldbedrag van vele tienduizenden euro’s.
Een rechercheteam, gespecialiseerd in het afpakken van crimineel verkregen vermogen, startte een onderzoek naar een 58-jarige Roosendaler vanwege binnen gekomen informatie dat hij betrokken zou zijn bij drugshandel en daardoor beschikt over grote sommen contant geld en daarmee ook investeringen doet. Het gaat om een bekende van de politie die ook al in 2015 werd aangehouden ter zake de Opiumwet.
Advanced Search Team
Bij de doorzoekingen van de woningen wordt gebruik gemaakt van het Advanced Search Team van Defensie. Dit zoekteam kan moeilijke zoekopdrachten uitvoeren, bijvoorbeeld in zeer kleine ruimtes, of ruimtes met weinig of geen licht. De zoekspecialisten gebruiken hun zintuigen om veranderingen in de omgeving te ontdekken en maken gebruik van geavanceerde middelen om bijvoorbeeld verborgen ruimtes te ontdekken.
#Roosendaal Vanmorgen is een 58-jarige man uit Roosendaal aangehouden op de verdenking van #witwassen van crimineel vermogen. Er wordt op drie adressen in Roosendaal gezocht naar bewijs van witwassen en naar vermogensbestanddelen waarop beslag kan worden gelegd. https://t.co/ZdQY9xpt6b
— PolitieRoosendaal eo (@Politie_Rdaal) September 30, 2019
Op 3 plekken in Roosendaal wordt gezocht naar crimineel geld. Van buiten ziet dat er niet zo spannend uit, maar ‘binnen gebeurt het’ zei een agent mij zojuist. En daar wilde hij het bij laten. Uiteraard, ‘in het kader van het onderzoek’ #kenjeklassiekequotes pic.twitter.com/Q03MNTNZrR
— Hannelore Struijs (@Journaloor) September 30, 2019
Ook op andere plekken wordt onderzoek gedaan. Hier aan de Boomgaartstraat, precies op dezelfde plek waar er vier jaar geleden ook al een inval werd gedaan: https://t.co/3n0gmQFOty pic.twitter.com/iWtXphd26r
— Hannelore Struijs (@Journaloor) September 30, 2019